image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy...

Zakończenie Rok...
Zakończenie Roku Zakończenie Roku

Wszystkie kartki ze szkolnego kalendarza już opadły, a to oznacza, że za nami dziesięć miesięcy nauki i pracy. Nadszedł 23 czerwca zwiastujący zakończenie roku szkolnego 2022/23. Z tej okazji spotkaliśmy się najpierw w kościele parafialnym, dziękując podczas mszy świętej za wszystko, co nas spotkało w jego trakcie. Ksiądz proboszcz rozdał również ufundowane przez siebie stypendia "Per aspera ad astra". Otrzymali je następujący uczniowie: Kacper Śmiech, Natalia Makuch, Adrianna Topór, Zuzanna Chowaniec, Patrycja Harkabuz, Patrycja Rapacz. Natomiast katecheta, pan Bogusław Kulak wręczył nagrody w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II.  Wygrała go Zuzanna Chowaniec, II miejsce zajęła Patrycja Rapacz, III Natalia Makuch, a wyróżnienia zdobyły: Klaudia Bielak, Maja Rapacz i Izabela Chowaniec.

Następnie przeszliśmy do budynku szkoły, gdzie w imieniu pani dyrektor wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa oraz nagrody, rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania Radzie Rodziców. Podczas apelu Patrycja Rapacz odebrała również statuetki "Najlepszy Absolwent" oraz "Najlepszy Sportowiec", a dzień wcześniej stypendium wójta gminy Raba Wyżna za wyniki w nauce otrzymała Klaudia Bielak, która uzyskała średnią ocen 5,57. Ze swoją wychowawczynią pożegnali się również uczniowie klasy III, dedykując pani Ewie Żądlak piękny wiersz. Dziękowali swojej pani za wspólnie spędzony czas, za wprowadzanie w świat nauki oraz lekcje przyjaźni.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Wierzymy, że każdy z nich odniósł osobisty sukces. Gratulujemy im promocji do następnej klasy i życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji. Niech wracają we wrześniu wypoczęci, pełni energii oraz zapału do pracy. Tymczasem dziękujemy za odwiedzanie naszej strony internetowej i zapraszamy na wakacyjną przerwę.  

"Wakacje, wakacje - to zielony las,
kwitnące akacje i słoneczny blask.
Tyle białych szos,
tyle nowych dróg.
Chodź, kolego, razem z nami - a nie żałuj nóg!

Wakacje, wakacje - słońce każe wstać.
I słońce ma rację - szkoda długo spać. Taki jasny świt,
taki piękny świat,
a do okna nam zagląda czereśniowy sad.

Wakacje, wakacje - jagodowe dni,
wesołe kolacje, kolorowe sny.
I gorący piach,
i do wody skok.
Skacz, kolego, bo wakacje mamy raz na rok"

Lato w ogrodzie - spis prac ogrodowych wykonywanych latem

                                                                                   Justyna Mazurkiewicz
 Karolina Pawlak

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
Wczoraj116
Wizyt w tym tygodniu128
Wizyt w tym miesiącu1766
Łącznie wizyt132877

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu