image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Kwiatuszek dla Babci, serduszko dla Dziadka...

Dzień Babci i D...
Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to jednak są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. 
 
W naszej szkole w niedzielę 21 stycznia 2024 roku odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji Ich święta. Na początku pani dyrektor Danuta Siarka przywitała szanownych gości oraz złożyła im życzenia: długich lat życia wypełnionych zdrowiem, radością, szacunkiem oraz życzliwością i miłością najbliższych.
Jako pierwsi wystąpili najstarsi uczniowie naszej szkoły, którzy pod kierunkiem pani Moniki i pani Karoliny przygotowali  przedstawienie pt.”Polowanie na ziyńcia” czyli komedię po orawsku. Aktorzy ubrani w regionalne stroje, znakomicie posługujący się orawską gwarą wywołali u oglądających mnóstwo radości i śmiechu. Dziadkowie mogli przypomnieć sobie zapomniane orawskie słowa a także melodie, które wykonała dla nas kapela prowadzona przez pana Mateusza Garbaruka składająca się z uczniów naszej szkoły, a także kilku zaproszonych gości.
Następnie na scenie zobaczyliśmy najmłodszych uczniów, którzy pod opieką swoich wychowawczyń czyli pani Jadzi, pani Marioli, pani Krysi i pani Patrycji przygotowali wspaniały występ. Najpierw zobaczyliśmy piękny taniec do piosenki „Bratnie dusze”.  Później  dzieci z wielkim przejęciem recytowały wzruszające wiersze oraz śpiewały piosenki związane tematycznie z tymże świętem. 
 
Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali ,, STO LAT ...", złożyli przybyłym Babciom i Dziadkom życzenia i wręczyli wzruszonym gościom własnoręcznie przygotowane prezenty. Rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty. 
 
Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnego zdjęcia na przygotowanej ściance zdjęciowej, gdzie nie zabrakło śmiesznych okularów, kapeluszy czy innych gadżetów.
 
Frekwencja jak co roku dopisała, atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoją wdzięczność i gorące uczucia za trud włożony w ich wychowanie. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
 
Na Ciebie zawsze można liczyć!
W Dniu Twego święta
 chcę Ci życzyć:zdrowia i siły do życia.
Jest jeszcze tyle do odkrycia
 i jeszcze tyle do zrobienia.
 Niech zdążą się spełnić Twoje marzenia!
 

Karolina Pawlak
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj41
Wczoraj85
Wizyt w tym tygodniu300
Wizyt w tym miesiącu654
Łącznie wizyt128255

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu