image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 Maja
3 Maja 3 Maja

W piątek 26 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali uczniowie klasy IV i VI pod kierunkiem pana Adama Karbowskiego. Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem pocztu sztandarowego, po czym wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy.  Potem była część artystyczna, w której uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 Maja. Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.
Na zakończenie pani dyrektor Danuta Siarka zaprezentowała wszystkim  zebranym replikę Konstytucji z 3 maja 1791 roku, która znajduje się w naszej szkolnej bibliotece.

Karolina Pawlak

Licznik odwiedzin

Dzisiaj26
Wczoraj44
Wizyt w tym tygodniu26
Wizyt w tym miesiącu971
Łącznie wizyt134042

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu