image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Orawskie śpiywanie nigdy nie zaginie...

p1040434
p1040434 p1040434
We wtorek 30 kwietnia 2024 r. miłośnicy muzyki i kultury zgromadzili się  w naszej szkole, by uczestniczyć w niezwykłej uroczystości- wręczeniu nagród w  I Konkursie Śpiewaków Orawskich „Przyśpiewka znana nieznana i zapomniana”.
Galę rozdania nagród rozpoczęli wychowankowie naszej szkoły sztuką pt. „Polowanie na ziyńcia” autorstwa Pani Pauliny Pawlak –Kott. 
 
Na samym poczatku głos zabrała pani dyrektor Danuta Siarka, która przywitała wszystkich zebranych i podziękowała za tak liczne przybycie. W uroczystości wziął udział Pan Edward Siarka Poseł na Sejm RP, Pani Dominika Wachałowicz – Kiersztyn dyrektor Muzeum Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, komisja konkursowa w składzie s.Teresa Pawlak, Pan Marcin Kowalczyk, Pan Krzysztof Heteniak, dyrektorzy szkół, rodzice, nauczyciele, opiekunowie, przestawiciele Rady Rodziców naszej szkoły, którzy przygotowali poczęstunek dla uczestników, a także inni zaproszeni goście.
 
Laureaci otrzymali dyplomy, pamiątkowe statuetki a także nagrody. Zwycięzcy prezentowali  swoje umiejętności. Ich głosy wypełniały przestrzeń sali, niosąc ze sobą bogactwo dziedzictwa kulturowego regionu.
 
Wszyscy uczestnicy mogą być dumni z tego, że wzięli udział w wydarzeniu promującym kulturę, sztukę i tradycję.
 
Konkurs Śpiewaków Orawskich to nie tylko okazja do prezentacji talentów, ale także moment, który integruje społeczność, wzmacniając więzi międzyludzkie i kultywując dziedzictwo kulturowe. Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie, zachęcać młodych ludzi do odkrywania piękna i bogactwa tradycji orawskiej. 
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj29
Wczoraj44
Wizyt w tym tygodniu29
Wizyt w tym miesiącu974
Łącznie wizyt134045

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu