image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

XII Rajd Szaroty

Rajd Szaroty
Rajd Szaroty Rajd Szaroty
Po raz drugi wzięliśmy udział w Rajdzie Szaroty upamiętniającym żołnierzy podhalańskiego oddziału partyzanckiego. W szeregach "Szaroty" walczył śp. Władysław Szepelak - pseudonim "Młody" - więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz, poeta, którego gościliśmy kilka lat temu w naszej szkole. Podczas wędrówki rozwiązywaliśmy quiz, dzięki któremu lepiej poznaliśmy partyzanta z Bielanki i jego wojenne przeżycia. Wysłuchaliśmy także wspomnień o panu Wł. Szepelaku. Na zakończenie rajdu wzięliśmy udział w polowej mszy świętej odprawionej w lesie zwanym "Bucznikiem". Odrobiliśmy pilnie kolejną ciekawą lekcję historii. 


"Sam się dziwię, że przeżyłem. Modliłem się jednak codziennie w marszu do pracy i z pracy - to pozwalało mi lepiej znieść ból i zmęczenie. Wierzyłem, że Matka Boska pomoże mi przetrwać i doczekać wolności."  
Władysław Szepelak "Ja przetrwałem ..."

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj44
Wizyt w tym tygodniu264
Wizyt w tym miesiącu660
Łącznie wizyt42792

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu