image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Wizyta Prezydenta RP w naszej szkole

Wizyta Prezyden...
Wizyta Prezydenta RP w naszej szkole Wizyta Prezydenta RP w naszej szkole
Wizyta Prezyden...
Wizyta Prezydenta RP w naszej szkole Wizyta Prezydenta RP w naszej szkole

Za nami historyczne wydarzenie - 23 listopada 2018 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył oficjalną wizytę w Podsarniu. Najpierw przy kościele parafialnym odsłonił pomnik upamiętniający 100. rocznicę odbudowy Państwa Polskiego i zasłużonych lokalnych działaczy niepodległościowych. Następnie w asyście pocztów sztandarowych wspólnie z mieszkańcami  przemaszerował do naszej szkoły, gdzie wziął udział w dalszej części uroczystości. Zaraz po wejściu do budynku i przywitaniu przez uczniów Pan Prezydent złożył kwiaty przy portrecie patronów - Marii i Lecha Kaczyńskich oraz wpisał się do kroniki szkoły. W czasie oficjalnej części spotkania Pan Prezydent wręczył uczniom biało-czerwoną flagę, prosząc, "by przypominała nam o najważniejszych wartościach, na których opiera się tożsamość i pomyślność naszego narodu". Podczas swojego przemówienia nasz znamienity gość skierował do całej społeczności wiele ciepłych słów, wyrażając radość ze wspólnego świętowania stulecia niepodleglości Polski. Pan Prezydent wspominał również swoją ostatnią wizytę w Podsarniu i dziękował nam, że kultywujemy pamięć o lokalnych bohaterach oraz całymi rodzinami pielęgnujemy tradycję. Panu Prezydentowi bardzo spodobały się nasze artystyczne występy. Najpierw w patriotyczną atmosferę wprowadziła nas Wiktoria i Adrianna, śpiewając wzruszającą piosenkę "Co to jest niepodległość?". Zaraz po nich uczniowie klas starszych zaprezentowali wspaniałą inscenizację pt. "Droga do wolności polskiej Orawy i Spisza", wzbudzając swoją aktorską grą wielki aplauz na widowni. Następnie ich młodsi koledzy z klas I-III pięknie wykonali piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Na zakończenie tej podniosłej uroczystości pani dyrektor Danuta Siarka podziękowała Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za to wyjątkowe spotkanie oraz ponownie zaprosiła do Podsarnia, zapewniając honorowego gościa, iż drzwi naszej szkoły są zawsze dla niego szeroko otwarte.

Jesteśmy bardzo dumni, że dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, w tym również naszej szkolnej społeczności, zapisaliśmy kolejną, piękną kartę w historii Podsarnia oraz Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich - po raz pierwszy gościliśmy u siebie urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj10
Wczoraj28
Wizyt w tym tygodniu10
Wizyt w tym miesiącu452
Łącznie wizyt48105

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu