image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Konkurs kaligraficzny

20190424 091340Pod koniec kwietnia, w klasach I-III został rozstrzygnięty Konkurs Ładnego Pisma. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do dbałości o pismo i staranność w prowadzeniu zeszytów. Zadaniem każdej grupy było przepisanie otrzymanych tekstów przygotowanych przez p. Angelikę - organizatorkę konkursu. Teksty były zróżnicowane i dostosowane do możliwości uczniów. Bardzo ważną cechą podczas przepisywania okazała się uważność i czujność. Istotne było, by nie popełniać błędów, które i tak się zdarzały. Dodatkowo, klasa 3 poddana została wnikliwej ocenie pisma, biorąc pod uwagę 3 trzy kryteria błędów: ortograficzne, literowe i interpunkcyjne. Wszyscy wypadli bardzo dobrze, a jedną z nagród były oceny. Każdy uczestnik otrzymał drobne nagrody rzeczowe – artykuły piśmiennicze. Trudno było wyłonić jednomyślnego zwycięzcę, gdyż wszyscy bardzo się starali i każdy zasłużył na wygraną.
Natomiast w klasach starszych uczniowie mieli za zadanie przepisać kaligraficznie wiersz J. Tuwima pt. "Ptasie radio". Komisja z podziwem patrzyła na estetyczne, bezbłędne prace, które zostały bardzo wysoko ocenione. Mistrzem kaligrafii 2019 roku została Karolina Warciak z klasy szóstej. II miejsce zajęła Patrycja Rapacz, a III Martyna Kapuściak.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj11
Wczoraj28
Wizyt w tym tygodniu11
Wizyt w tym miesiącu453
Łącznie wizyt48106

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu