image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Zaczytana szkoła

Jak nie czytam,...
Jak nie czytam, jak czytam! Jak nie czytam, jak czytam!

W dniu ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" odbył się w naszej szkole piknik z książką. Poprzedziła go prezentacja plakatów zachęcających do czytania. Uczniowie w bardzo sugestywny sposób starali się przekonać wszystkich, że: "Czytanie grozi posiadaniem własnego zdania", a "Lek na głowę jest w aptece, a na nudę w bibliotece!". Klasa VII z wychowawczynią wyruszyła nawet ze swoim transparentem na ulice Podsarnia, by namawiać mieszkańców naszej wsi do czytania książek takim oto hasłem: "Nie narzekaj ciągle, że życie jest nudne. Zapytaj książek, a nie wujka Google!". 
Nasza zaczytana szkoła była w tym dniu barwna i wesoła. Uczniowie przebrali się bowiem za postacie ze swoich ulubionych lektur i przemaszerowali jak na wybiegu Zaczytaną Aleją. Po czytelniczym pokazie mody wszyscy zabrali koce oraz pełne smakołyków kosze i z książką pod pachą udali się na piknik. Świeże powietrze, przyjemny, lekki powiew wiatru, a także śpiew ptaków sprzyjały lekturze oraz ożywionym dyskusjom czytelniczym.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj28
Wczoraj37
Wizyt w tym tygodniu222
Wizyt w tym miesiącu414
Łącznie wizyt65329

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu