image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego Zakończenie roku szkolnego
Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego 2 Zakończenie roku szkolnego 2

     Tegoroczne zakończenie roku szkolnego poprzedziła uroczysta msza święta odprawiona w kościele parafialnym, po zakończeniu której ksiądz proboszcz Leszek Uroda wręczył dziesięciu uczennicom stypendia "Per aspera ad astra". Rok szkolny 2018/2019 obfitował w wiele niezapomnianych, historycznych wydarzeń oraz spektakularnych sukcesów, które pani dyrektor przypomniała podczas akademii, dziękując wszystkim za dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Pogratulowała również nagrodzonym wspaniałych wyników w nauce i wzorowej frekwencji. Część oficjalną uroczystości zakończył polonez dostojnie i z gracją odtańczony przez uczniów klas VI-VIII. W części artystycznej zaprezentowali się natomiast absolwenci, którzy w murach naszej szkoły spędzili dziewięć lat swojego dzieciństwa. Pożegnali oni wychowawców, nauczycieli oraz młodszych kolegów, zapewniając wszystkich o wdzięcznej pamięci.
     A potem zabrzmiał ostatni dzwonek, więc ze świadectwami w dłoniach i z uśmiechem na twarzy uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane, zasłużone wakacje.

     Tegorocznym abolwentom oraz czytelnikom naszej strony dedykujemy piosenkę J. Kofty:
"Przyszedł Twój czas. Daleka droga, przyjacielu.
Daleka droga ...
Rusza nas wielu ku swoim celom na własnych nogach.

Wszystkiego nas nie nauczy starszych przestroga.
Będziemy błądzić, będziemy kluczyć - daleka droga.

Daleka droga Cię onieśmiela, jak innych wielu.
Lecz stanąć w miejscu, to zostać w tyle,
tak, przyjacielu!"

Licznik odwiedzin

Dzisiaj100
Wczoraj77
Wizyt w tym tygodniu100
Wizyt w tym miesiącu1273
Łącznie wizyt57307

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu