image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Wspaniałe otwarcie!

Wielkie otwarci...
Wielkie otwarcie! Wielkie otwarcie!
   W wielkim stylu rozpoczęliśmy nasz udział w Gminnej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zorganizowanej z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz piętnastej rocznicy ustanowienia Kard. Stanisława Dziwisza metropolitą krakowskim. W jej ramach będą odbywały się różnorodne konkursy i turnieje, których celem jest poznanie i uczczenie postaci wielkich Polaków, rywalizacja uczniów w oparciu o pasje Karola Wojtyły, a także rozwój talentów oraz integracja dzieci i młodzieży z terenu gminy Raba Wyżna. Uroczyste zakończenie olimpiady nastąpi 18 maja 2020 roku.

W dniu rocznicy śmierci ojca Karola Wojtyły odbył się w Skawie turniej halowej piłki nożnej, który oficjalnie rozpoczął Gminną Olimpiadę Dzieci i Młodzieży. Nasi mali i duzi utalentowani piłkarze dzielnie walczyli o prestiżowy puchar "LOLEK" Wójta Gminy Raba Wyżna. I udało się!!! Mamy go!!! Drużyna dziewcząt z klas I-II wróciła z turnieju ze złotymi medalami oraz pięknym pucharem, a chłopcy z klas VII-VIII wywalczyli wysoko punktowane trzecie miejsce. Możemy pochwalić się, iż po pierwszych zawodach w generalnej klasyfikacji Gminnej Olimpiady Dzieci i Młodzieży zajmujemy III miejsce. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom odniesionych sukcesów i czekamy na kolejne tak wspaniałe osiągnięcia. Przed nami zawody narciarskie na stoku "U Żura". Trzymamy więc kciuki za miłośników białego szaleństwa.

"Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wytrwałość, odpowiedzialność,
znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom -
to wszystko należy do cnót sportowca"
                                                          /św. Jan Paweł II/

Licznik odwiedzin

Dzisiaj40
Wczoraj54
Wizyt w tym tygodniu232
Wizyt w tym miesiącu906
Łącznie wizyt68120

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu