image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobi...
Młodzież zapobiega pożarom Młodzież zapobiega pożarom
     

W tym roku w naszej szkole odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", którego organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Podsarniu. W eliminacjach wzięło udział 39 uczniów z pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Raba Wyżna. Celem turnieju jest rozpowszechnianie wiedzy na temat przepisów przeciwpożarowych oraz podstawowych zasad bezpieczeństwaw na wypadek wybuchu pożaru. Rywalizacja była zacięta i wymagała przeprowadzenia kilku dogrywek.

W grupie uczniów klas I-VI zwyciężył Dominik Baliczek ze Skawy, drugie miejsce zajął Wojciech Żądło z Rokicin Podhalańskich, a trzecie Jakub Jędraszczak z Podsarnia. W tej kategorii wiekowej dzielnie walczyli także nasi pozostali szóstoklasiści: Kacper Dziedzic, Kamila Skiciak oraz Wiktoria Nawara. Rywalizacja młodzieży klas VII-VIII zakończyła się następująco: I miejsce zajął Patryk Żądło z Rokicin Podhalańskich, drugie Hubert Miśkowiec ze Skawy, a trzecie Weronika Majchrzak z Rokicin Podhalańskich. W młodzieżowej grupie wiekowej naszą szkołę reprezentowali: Szymon Szpak, Piotr Nowak, Karol Pilch i Martyna Rapacz.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj40
Wczoraj109
Wizyt w tym tygodniu149
Wizyt w tym miesiącu2683
Łącznie wizyt60377

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu