image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Witam Cię kartek szelestem ...

ksiazka

23 kwietnia cały świat obchodzi Dzień Książki i Praw Autorskich. To coroczne święto jest organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Czytanie książek sprawia wiele przyjemności. Wie o tym każdy, kto nie potrafi wyobrazić sobie dnia bez ulubionej lektury. Z okazji święta wszystkich poetów, pisarzy i twórców uczniowie klasy IV, VI, VII i VIII wzięli udział w quizie czytelniczym, który opracowała w aplikacji Quizizz pani Justyna Mazurkiewicz. Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na piętnaście pytań z wiedzy o literaturze, frazeologii oraz poznanych lekturach.

Zwyciężczynią quizu "Dzień Książki 2020" została Martyna Kapuściak, która jako jedyna bezbłędnie rozwiązała wszystkie zadania. II miejsce zajęła Kamila Kapuściak, a III Zuzanna Śmiech. Gratulujemy uczestnikom czytelniczej rywalizacji i zachęcamy wszystkich, by sięgali po książki, albowiem szelest ich kartek oraz zapach papieru to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj53
Wczoraj52
Wizyt w tym tygodniu53
Wizyt w tym miesiącu1333
Łącznie wizyt63097

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu