image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Mistrzowie ortografii

Dyktanda

Maj w naszej szkole upływał zazwyczaj w atmosferze ortograficznej rywalizacji. Najpierw uczniowie walczyli o tytuł "Mistrza Ortografii", a następnie o Pióro Wójta Raby Wyżnej w Gminnym Dyktandzie. Tym razem jednak ze względu na zdalne nauczanie pani Justyna Mazurkiewicz zorganizowała dla klas starszych internetowy konkurs "Szkolny Mistrz Ortografii 2020", który odbył się z wykorzystaniem aplikacji Quizziz 8 maja w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek. Oto jego zwycięzcy:
I miejsce - Martyna Kowalska z klasy VIII, II miejsce - Klaudia Bielak z klasy IV, III miejsce - Martyna Kapuściak z klasy VII, wyróżnienia: Zuzanna Śmiech, Patrycja Harkabuz, Kacper Dziedzic, Maja Rapacz, Natalia Makuch, Kornelia Śmiech i Magdalena Bosak

Cieszymy się, ponieważ pojawili się już pierwsi ortograficzni śmiałkowie, którzy opublikowali swoje autorskie dyktanda. Oto fragment jednego z nich:
"Wypatrzył raz żuk na bielskim straganie rząd rzeczy potrzebnych mu na śniadanie. Rzodkiewka, rzepa i świeża rzeżucha - będzie z tych warzyw najlepsza zupa. Bardzo pożywna, rozgrzewająca, a swoim kolorem urzekająca (...)". 
Jeśli bardzo chcecie poznać dalszy ciąg tej pasjonującej historii, koniecznie musicie wejść na stronę: https://dyktanda.plI pamiętajcie, że ortografia to trudna sztuka, ale czasu na nią nie szkoda!

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
Wczoraj44
Wizyt w tym tygodniu56
Wizyt w tym miesiącu1034
Łącznie wizyt68248

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu