image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Plastik? Rezygnuję! Redukuję! Segreguję!

Sprzątam i segr...
Sprzątam i segreguję Sprzątam i segreguję

Takie hasło przyświecało tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2020". Jak co roku nasi ekologiczni wolontariusze wzięli w niej aktywny udział, robiąc porządki na szlaku spacerowym im. św. Jana Pawła II. Uczniowie świadomi odpowiedzialności za lokalne środowisko uprzątnęli śmieci pozostawione przez turystów, którzy, jak się okazuje, nie potrafią docenić uroków naszego regionu. A przecież Ziemia to nasz wspólny dom, nie mamy innego! I to MY musimy o niego zadbać!
Jednorazowe reklamówki, plastikowe butelki, kubki, słomki .... Zastanówmy się, jak zredukować ich zużycie, czym je zastąpić. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie można zupełnie zrezygnować z plastiku, zatem musimy nauczyć się prawidłowo go segregować. Pamiętajmy, że porzucona w lesie butelka z tworzywa sztucznego rozkłada się od 100 do 1000 lat!

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj56
Wizyt w tym tygodniu61
Wizyt w tym miesiącu999
Łącznie wizyt69705

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu