image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Przyjaciele klimatu

Jak smakuje zmiana klimatu? Dowiesz się już 13 października! | Małopolska w  zdrowej atmosferze

Z okazji Światowego Dnia Ziemi siódmoklasiści wzięli udział w webinarium łączącym elementy wykładu z warsztatami prezentującymi dobre praktyki na rzecz ochrony klimatu. Wydarzenie to zostało przygotowane specjalnie dla młodzieży przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, by uzmysłowić młodym ludziom, jak wiele mogą zrobić dla naszej planety. W trakcie wirtualnego spotkania odbyły się również praktyczne warsztaty z zakresu ekologii modowej oraz kulinarnej, czyli kuchni zero waste, podczas których uczniowie klasy VII dowiedzieli się, jak mądrze robić zakupy i przechowywać żywność, a także jak dawać drugie życie naszym ubraniom i właściwie dbać o te, które już posiadamy.

Niech zdobyta wiedza o ochronie klimatu przekłada się na mądre życie codzienne. Siódmoklasiści obiecali zostać przyjaciółmi klimatu, przystępując do rządowego projektu o tej samej nazwie. Ponadto prawie wszyscy podjęli konkretne działania na rzecz troski o środowisko. Niektórzy zrobili porządki w lodówce, inni pozbierali śmieci w lesie i na Papieskim Szlaku. 

Dla wszystkich, którym dobro Ziemi leży na sercu, udostępniamy link do webinarium i ciekawych warsztatów na temat ochrony klimatu: 
https://www.youtube.com/watch?v=4I2ytmdC7bs&t=887s

                                                                                                Justyna Mazurkiewicz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj58
Wczoraj29
Wizyt w tym tygodniu58
Wizyt w tym miesiącu507
Łącznie wizyt80209

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu