image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Kto czyta - rozkwita!

Dzień Książki – SP 5 W REDZIE

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto organizowane przez Unesco w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Z tej okazji pani Justyna Mazurkiewicz zamiast tradycyjnego turnieju czytelniczego zorganizowała dla klas V-VIII konkurs "Kto czyta - rozkwita!". Najpierw jednak uczniowie wysłuchali wykładu o tym, jak wygląda proces czytelniczy. Następnie dowiedzieli się, co można zrobić z materiałami dostepnymi w Internecie. Na zakończenie obchodów Dnia Książki odbył się szkolny konkurs czytelniczy sprawdzający oczytanie naszych uczniów, znajomość lektur, frazeologii oraz różnych źródeł informacji. Zwyciężyła w nim bezkonkurencyjnie ósmoklasistka Zuzanna Śmiech, II miejsce zajęła jej koleżanka Karolina Warciak, a III miejsce zdobył piątoklasista Kamil Lenart.

Czytanie to nie tylko podstawowa szkolna umiejętność, która pomaga nam się uczyć, poszerza wiedzę i rozwija słownictwo. To także przyjemność, którą czujemy, przenosząc się do nieznanych nam dotąd literackich światów. Dzisiaj książka ma jednak silną konkurencję w postaci gier komputerowych czy telewizji. Dlatego Dzień Książki przypomina nam, że czytanie rozwija, relaksuje, uczy empatii i wrażliwości. Jak mawiał Kornel Makuszyński: "Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem".

                                                                                        Justyna Mazurkiewicz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj58
Wizyt w tym tygodniu58
Wizyt w tym miesiącu507
Łącznie wizyt80209

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu