image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Mickiewicz na życzenie

Uczniowie klasy VII wzięli udział w lekcji muzealnej "Życie i twórczość Adama Mickiewicza na tle epoki" prowadzonej online przez Jarosława Mikołajewskiego - pracownika Muzeum Literatury w Warszawie, poetę i autora książki "Kuferek Adama Mickiewicza". Pan Jarosław to prawdziwy miłośnik spuścizny literackiej naszego wieszcza, więc nikogo nie zdziwiło, że o życiu twórcy "Pana Tadeusza" opowiadał z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Ciekawie zaprezentowana biografia Adama Mickiewicza z pewnością zachęciła naszych uczniów do odwiedzenia muzeum, które z pietyzmem przechowuje wiele pamiątek: pióro i kuferek należące do poety, rekopisy dzieł, fotografie, rodzinne portrety oraz meble z paryskiego gabinetu.

Wizyta online w warszawskim muzeum była dla siódmoklasistów niezapomnianą lekcją historii literatury z romantycznym poetą w roli głównej. A oto jedna ze złotych myśli Adama Mickiewicza ze specjalną dedykacją dla wszystkich naszych uczniów:
"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami".

Podróże - Ciekawe miejsca w Polsce i na świecie - Podroze.se.pl

Licznik odwiedzin

Dzisiaj7
Wczoraj41
Wizyt w tym tygodniu230
Wizyt w tym miesiącu1031
Łącznie wizyt85956

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu