image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Przez krzyż do chwały!

Przez krzyż do ...
Przez krzyż do chwały! Przez krzyż do chwały!

Uczniowie klasy VI i VII pod kierunkiem pani Marii Czarny przygotowali montaż słowno - muzyczny, który przybliżył nas do głębszego, religijnego przeżywania Wielkanocy. Wychowankowie złożyli wszystkim życzenia zdrowych, pełnych nadziei i pokoju świąt Wielkiej Nocy. Na zakończenie poranka wielkanocnego z radosnym śpiewem wystąpiły dzieci z Oddziału Przedszkolnego, zapowiadając piosenką świąteczne, rodzinne śniadanie. Wesoły nastrój udzielił się wszystkim, a zwłaszcza uczestnikom konkursu na najładniejszego "Baranka wielkanocnego", którzy z rąk pani dyrektor oraz organizatorów otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody. Trzeba przyznać, że świąteczne baranki były niezwykle pomysłowe i okazałe.

Po uroczystości uczniowie klas starszych uczcili pamięć patronów naszej szkoły oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej, składając kwiaty oraz zapalając znicze przy pamiątkowej tablicy upamiętniającej to tragiczne w dziejach naszego narodu wydarzenie. 10 kwietnia minęło już od niego dwanaście lat ... 

                                                                                                         Justyna Mazurkiewicz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj30
Wczoraj42
Wizyt w tym tygodniu157
Wizyt w tym miesiącu285
Łącznie wizyt94628

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu