image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Nauczycie...
Dzień Nauczyciela Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej był wspaniałą okazją, by oficjalnie przyjąć do szkolnej społeczności pierwszoklasistów - wychowanków pani Krystyny Brandys. Uczniowie klasy pierwszej celująco zdali egzamin nie tylko ze zdobytej dotąd wiedzy, ale również z zasad zachowania się w szkole. Pokazali również, że potrafią pięknie recytować, śpiewać i tańczyć. Zaimponowali wszystkim, gdy odtańczyli dostojnie poloneza Ogińskiego, za co otrzymali gromkie brawa. Po złożeniu uroczystego ślubowania pani dyrektor Danuta Siarka pasowała dzieci na uczniów klasy pierwszej, po czym wręczyła im pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Rodzice zaś obdarowali swoje pociechy słodkimi niespodziankami. 

Na zakończenie obchodów Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski przygotował dla pedagogów montaż słowno-muzyczny. Uczniowie przede wszystkim wyrażali wdzięczność wszystkim pracownikom oświaty, życząc im jednocześnie wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, entuzjazmu w działaniu, radości oraz satysfakcji z każdego podejmowanego wyzwania. Kłaniali się nisko i z głębi serca dziękowali:

"Za to, że jednak i że pomimo
za to, że z sercem, za to, że z nami
za dni zdobione szczęścia chwilami
za tę cierpliwość z duszą rozdartą
i za tę wiarę, że jednak warto..."

Serdeczne podziękowania za wychowawczy trud złożyła również na ręce pani dyrektor Rada Rodziców, która zaprosiła nauczycieli i pracowników szkoły do wspólnego świętowania.

                                                                                                       Justyna Mazurkiewicz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj6
Wczoraj56
Wizyt w tym tygodniu185
Wizyt w tym miesiącu1599
Łącznie wizyt115294

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu