image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Projekt z ZUS

ZUS
ZUS ZUS
W dniu wczorajszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Anną Mieczkowską, pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu. Wydarzenie to miało na celu uświadomienie naszym uczniom jak ważne są ubezpieczenia społeczne.  Pani Anna zwracała uwagę na zasadę solidaryzmu społecznego, potrzebę ubezpieczenia się w czasie aktywności zawodowej i konieczność indywidualnego dbania o emerytalną przyszłość.  Ponadto nasi wychowankowie dowiedzieli się jakie ZUS wykonuje zadania wobec ubezpieczonych, jak wygląda system ubezpieczeń społecznych oraz poznali historię samych ubezpieczeń.  Na zakończenie obejrzeli ciekawe filmy, a także rozwiązali krzyżówkę, sprawdzającą opanowanie omówionego materiału.
Dziękujemy pani Annie za przeprowadzenie w interesujący sposób zajęć w naszej szkole, a pani Bernardzie za zgłoszenie naszej szkoły do projektu  edukacyjnego  „Projekt z ZUS”.
 
Karolina Pawlak

Licznik odwiedzin

Dzisiaj28
Wczoraj44
Wizyt w tym tygodniu28
Wizyt w tym miesiącu973
Łącznie wizyt134044

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu