image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Spotkanie z panią farmaceutką

Spotkanie z far...
Spotkanie z farmaceutą Spotkanie z farmaceutą
Dnia 7 marca gościliśmy w naszej szkole magister farmacji - panią Magdalenę Chowaniec. Pani Magda odwiedziła uczniów klas I-III, dla których poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia dotyczące zawodu farmaceuty.

Na początku przypomniała uczniom o rzetelnej, wytrwałej nauce, by zdobyć ten trudny zawód wymagający bardzo dużej dokładności oraz odpowiedzialności. Aptekarz posiada rozległą wiedzę między innymi z zakresu medycyny, ziołolecznictwa i działania leków. Musi też znać doskonale chemię oraz łacinę. Do zadań farmaceuty należy realizowanie recept, przygotowywanie syropów, maści, leków recepturowych. Musi również przeprowadzać wywiady z chorymi, którzy potrzebują pomocy, by udzielić im fachowych rad z zakresu wyboru i działania leków. Pani Magdalena porównała funkcjonowanie aptek dawniej i dziś. Obecnie praca aptekarza przebiega sprawniej dzięki używaniu kodów kreskowych i e-recept. Farmaceutka przyniosła ze sobą artykuły, które można zakupić w aptece: lekarstwa, syropy, środki opatrunkowe oraz zioła. Na zakończenie spotkania nasz gość zaprosił uczniów do wspólnego przygotowania maści na bazie wazeliny i witaminy A przy użyciu moździerza.
 
Bardzo serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Chowaniec za spotkanie oraz za zaangażowanie we współpracę z naszą szkołą. Dziękujemy również za przekazaną wiedzę oraz za słodkie upominki dla dzieci i stworzenie przyjaznej atmosfery.
                                                                                                             Ewa Żądlak

Licznik odwiedzin

Dzisiaj19
Wczoraj116
Wizyt w tym tygodniu135
Wizyt w tym miesiącu1773
Łącznie wizyt132884

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu