image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

W imieniu tych, co nie mówią

Spotkanie z pan...
Spotkanie z panią weterynarz Spotkanie z panią weterynarz
W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły za sprawą Pani Marii Kuczkowicz- podróżniczki, weterynarz i przyjaciółki zwierząt - mogli przenieść się do świata słoni. Dowiedzieli się nie tylko czym różni się słoń afrykański od indyjskiego, co lubią słonie i gdzie czują się najlepiej, ale przede wszystkim nauczyli się, jak świadomie podejmować wybory w życiu codziennym, aby ratować te piękne i niezwykłe zwierzęta. 
Pani Maria uświadomiła nam, iż zmiana zaczyna się od każdego z nas. Warto, robiąc zakupy, szukać specjalnych oznaczeń, które często informują nas o tym, czy uprawa i produkcja jest przeprowadzona zgodnie z zasadami: przyjaznych dla środowiska praktyk rolniczych, ochrony praw człowieka czy zwierząt. Ważną rolę odgrywa również segregacja śmieci, jak i sprzątanie po sobie. na przyklad w lesie, aby uchronić żyjące tam stworzenia. Nasze codzienne nawyki i zachowania mają wpływ na otaczające nas środowisko. Kierujmy się zasadą, iż małe kroki prowadzą do wielkich rzeczy.
 
Patrycja Margosiak

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
Wczoraj56
Wizyt w tym tygodniu188
Wizyt w tym miesiącu1602
Łącznie wizyt115297

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu