image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!

     Pod takim hasłem będzie przebiegało w ostatni weekend września tegoroczne sprzatanie świata organizowane przez Fundację Nasza Ziemia. Tradycyjnie uczniowie klas IV-VIII włączyli się do tej szlachetnej akcji i posprzątali wspólnymi siłami spacerowy szlak im. Ojca Świętego Jana Pawła II. Nasi zieloni filantropi dotarli aż do Podwilka, gdzie czekał na nich krzepiący posiłek. Wspólne działanie na rzecz lokalnego środowiska uświadomiło im skalę problemu, jakim jest zaśmiecanie górskich szlaków i lasów. Ponadto było wspaniałą okazją do integracji klas starszych.

     Ekologiczni wolontariusze apelują do wszystkich mieszkańców Podsarnia oraz turystów:
Nie twórzmy niepotrzebnych odpadów!
Inicjujmy sprzatanie tam, gdzie należy posprzątać!
Promujmy nieśmiecenie!
Segregujmy śmieci!
Zmieniajmy nasze nawyki na przyjazne środowisku!

Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja rok...
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

     Rok szkolny 2019/2020 został zainaugurowany uroczystą mszą świętą, która zgromadziła w kościele parafialnym uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do szkoły, gdzie oficjalnie zostali przywitani przez panią dyrektor, która życzyła zarówno dzieciom, jak i pedagogom zapału i cierpliwości w zdobywaniu oraz przekazywaniu wiedzy. Po akademii uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami. A od jutra ... cała naprzód ku nowej przygodzie!

"Żegnaj, Bałtyku kochany,
żegnajcie góry nad dolinami.
Do naszej rozśpiewanej szkoły wracamy.

Liczyliśmy grzyby w koszu, wracając z lasu świtem...
I znów tabliczka mnożenia i szumne lasy liter."

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego Zakończenie roku szkolnego
Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego 2 Zakończenie roku szkolnego 2

     Tegoroczne zakończenie roku szkolnego poprzedziła uroczysta msza święta odprawiona w kościele parafialnym, po zakończeniu której ksiądz proboszcz Leszek Uroda wręczył dziesięciu uczennicom stypendia "Per aspera ad astra". Rok szkolny 2018/2019 obfitował w wiele niezapomnianych, historycznych wydarzeń oraz spektakularnych sukcesów, które pani dyrektor przypomniała podczas akademii, dziękując wszystkim za dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Pogratulowała również nagrodzonym wspaniałych wyników w nauce i wzorowej frekwencji. Część oficjalną uroczystości zakończył polonez dostojnie i z gracją odtańczony przez uczniów klas VI-VIII. W części artystycznej zaprezentowali się natomiast absolwenci, którzy w murach naszej szkoły spędzili dziewięć lat swojego dzieciństwa. Pożegnali oni wychowawców, nauczycieli oraz młodszych kolegów, zapewniając wszystkich o wdzięcznej pamięci.
     A potem zabrzmiał ostatni dzwonek, więc ze świadectwami w dłoniach i z uśmiechem na twarzy uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane, zasłużone wakacje.

     Tegorocznym abolwentom oraz czytelnikom naszej strony dedykujemy piosenkę J. Kofty:
"Przyszedł Twój czas. Daleka droga, przyjacielu.
Daleka droga ...
Rusza nas wielu ku swoim celom na własnych nogach.

Wszystkiego nas nie nauczy starszych przestroga.
Będziemy błądzić, będziemy kluczyć - daleka droga.

Daleka droga Cię onieśmiela, jak innych wielu.
Lecz stanąć w miejscu, to zostać w tyle,
tak, przyjacielu!"

Pożegnanie absolwentów

Pożegnanie abso...
Pożegnanie absolwentów Pożegnanie absolwentów

     Na dzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego klasa siódma pożegnała starszych kolegów, z którymi spędziła wiele niezapomnianych chwil w murach szkoły, na wspólnych imprezach, wycieczkach oraz podczas zielonej szkoły w Darłówku. Z tej okazji siódmoklasiści przygotowali inscenizację "Dziadów szkolnych" autorstwa naszej absolwentki Julii Mazurkiewicz, w reżyserii siódmoklasistów i z gościnnym występem uczniów klasy szóstej. Z przymrużeniem oka pokazali szkolną rzeczywistość, którą tworzyli szkolni prymusi, klasowe łasuchy oraz leniuszki "szukający do szkoły dróżki".
     Wszyscy bohaterowie "Dziadów szkolnych" zostawili widzom wiele cennych rad na przyszłość, które, miejmy nadzieję, nie tylko absolwenci wezmą sobie do serca.

Rodzina to jedna jest drużyna!

Dzień rodziny
Dzień rodziny Dzień rodziny

     Pod takim hasłem odbył się w niedzielę V Dzień Rodziny, który zgromadził na szkolnym boisku przedstawicieli trzech pokoleń. Na profesjonalnej scenie najpierw pojawili się najmłodsi. Składali oni ukochanym rodzicom pełne miłości i wdzięczności życzenia, przeplatając je chwytającymi za serce piosenkami. Następnie prawdziwy popis aktorskich i tanecznych talentów dali rodzice klasy czwartej, którzy wraz ze swoimi pociechami odegrali zabawne przedstawienie na podstawie wiersza pt. "Rzepka" Juliana Tuwima. Po zakończeniu części artystycznej odbyło się wyczekiwane, zwłaszcza przez dzieci, rozwiązanie loterii fantowej, a zaraz po niej Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie "Orawianki" zaprosiły wszystkich uczestników Dnia Rodziny na poczęstunek. Na naszym rodzinnym stole pojawiły się pyszne domowe ciasta, gofry, hamburgery i pieczone kiełbaski. Mimo burzowej aury humory wszystkim dopisywały, o co zadbały również zaproszone animatorki prowadzące gry i zabawy dla dzieci.
     Panująca podzas festynu radosna atmosfera po raz kolejny upewniła nas w przekonaniu, że rodzina jest najważniejsza i o tym powinniśmy pamiętać każdego dnia, dbając o wzajemne relacje oraz spędzając ze sobą jak najwięcej czasu.

Dzień Chemika

Dzień chemika
Dzień chemika Dzień chemika

     W dniu 11 czerwca w naszej szkole odbył się pokaz doświadczeń chemicznych. Celem zajęć było rozbudzenie ciekawości na zjawiska zachodzące w otaczającym nas świecie, zainteresowanie najmłodszych uczniów przedmiotem oraz pokazanie, że chemia jest ciekawą i widowiskową dziedziną nauki. Do większości zaprezentowanych doświadczeń użyto produktów codziennego użytku takich jak: ocet, soda oczyszczona, olej czy sok z czerwonej kapusty. Uczniowie chętnie brali czynny udział w pokazie i aktywnie odpowiadali na pytania. Po pokazie doświadczeń uczennice klasy VII przeczytały bajkę chemiczną dla najmłodszych.

     Pod koniec spotkania uczniowie rozwiązali kilka chemicznych zagadek, a także poznali symbole pierwiastków chemicznych, odszukując je w układzie okresowym pierwiastków i układając z nich różne słowa. Taka niecodzienna nauka przez zabawę wszystkim się bardzo podobała.

Żywioły lasu

Na początku czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju gry planszowej ,,Żywioły lasu” rozgrywanym w Nowym Targu. Jest to gra strategiczna, w której równoważy się aspekt losowości oraz decyzji podejmowanych przez gracza. Celem turnieju było zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne i niestabilność żywiołów panujących w lesie. Gwałtowne zmiany pogodowe, których doświadczamy to susze, wichury oraz ulewne opady. Nie mamy na nie bezpośredniego wpływu, ale możemy przewidywać ich skutki i próbować im zapobiegać. Grając w grę planszową, uczniowie uczyli się zapanować nad żywiołami ognia i wody, aby zachować las w dobrej kondycji. 

Drużyna ,,Jagódki” w składzie: Magdalena Bosak, Martyna Rapacz, Karolina Warciak oraz Jakub Jędraszczak godnie reprezentowali naszą szkołę. Rozegrali dwie rundy i ostatecznie zajęli IV miejsce. Gratulujemy naszym młodym miłośnikom przyrody oraz pani Paulinie Kidoń - Fiedor, która przygotowała uczniów do konkursu. 

A dla ochłody ... nurka do wody!

A dla ochłody ....
A dla ochłody ... nurka do wody! A dla ochłody ... nurka do wody!

Klasa VII z panią Justyną Mazurkiewicz postanowiła wybrać się na pieszą wycieczkę do Spykowic, by na basenie "Beskid" przetrwać trwające od kilku dni upały. Na miejscu okazało się, że mają cały basen do własnej dyspozycji. Wodnym szaleństwom nie było końca, a zabawa w nurkowanie czy gra w piłkę wodną okazały się wspaniałym sposobem na relaks, klasową integrację i odreagowanie szkolnych stresów. Po kąpieli przyszedł czas na frytki, gorącą czekoladę, a przede wszystkim na chłodzące lody. 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj44
Wizyt w tym tygodniu161
Wizyt w tym miesiącu746
Łącznie wizyt49279

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu