image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Dzień Dobra

Dzień Dobra to radosne świętowanie niedzieli Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji w całej Polsce organizowane były pikniki, koncerty, kiermasze czy rozgrywki sportowe. Patronat nad tym niecodziennym wydarzeniem objął Caritas.  Jego krakowska koordynatorka - siostra Albertynka Teresa Pawlak  - zaszczyciła nas swoją obecnością i wzięła udział w szkolnych obchodach Dnia Dobra, zachęcając jednocześnie do aktywnego pomagania potrzebującym. 

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowały dla klas starszych sportową Sztafetę Dobra, wolontariusze SKW nakręcili film "Bo DOBRA jest więcej", a uczniowie klas I-III narysowali plakaty prezentujące działania na rzecz drugiego człowieka. Na szkolnym korytarzu pojawiło się również drzewko dobrych słów, na którym zawisły zielone listki z miłymi zwrotami niosącymi bardzo pozytywny przekaz.

Siostra Teresa nagrodziła wszystkich licznymi upominkami z logo Dnia Dobra i charytatywnej organizacji Caritas: pięknymi koszulkami, kubkami, odblaskami, smyczami i słodkościami, dziękując wszystkim za wspólne świętowanie oraz wyrażając nadzieję, że dobre uczynki zostaną z nami na co dzień.

Wszyscy jesteśmy tak samo ważni!

Dzień Kolorowej...
Dzień Kolorowej Skarpetki Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
 
Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).
 
Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
 
Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
 
Również nasza szkoła przyłączyła się do tej pięknej akcji- ubierając skarpetki nie do pary.
Młodsi uczniowie obejrzeli bajkę o kolorowych skarpetkach:
a starsi  ciekawą prezentację.
W ten sposób chcieliśmy pokazać solidarność z osobami z zespołem Downa.
 
 
Całkiem różne mam skarpety.
A dlaczego ? kto odgadnie ?
Czy gdzieś w pralce się zgubiły ?
Czy tak jest po prostu ładnie ?
 
Czemu różnią się zupełnie ?
Bo tak jest też między nami.
Choć tak bardzo się różnimy,
wciąż jesteśmy dzieciakami.
 
Są wśród nas też takie dzieci,
Żyją tutaj, na tym świecie .
Różnią od nas się wyglądem,                 
dzisiaj poznać je możecie.
 
Lubią taniec i muzykę,
też się lubią bawić, skakać,
swym uśmiechem zarażają,
lubią czasem figle płatać.
 
Potrzebują twej pomocy,
Twojej ręki i przyjaźni,
 
Możesz zacząć od …. skarpetek 
Niech się wszystkim zrobi raźniej !!!
 

Z miłości do innych-zbiórka dla potrzebujących

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym

w VI edycję akcji

"Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych"

Akcja Społeczna Szkolnego Klubu Wolontariatu

 

Ładowanie...

Miejsce Przyjazne Wolontariuszom!

W poniedziałek 05 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Starym Sączu odbyła się gala, na której nasza szkoła otrzymała Certyfikat  "Miejsce Przyjazne Wolontariuszom". Certyfikat ten jest przyznawany organizacji prowadzącej profesjonalną działalność w zakresie współpracy z wolontariuszami, zgodną z założeniami Korpusu Solidarności - rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego. Wyróżnienie to przyznaje Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego za pośrednictwem Regionalnych Partnerów Korpusu Solidarności. 
 
Odznaczenie dla naszej szkoły odebrała pani Karolina Pawlak z rąk prezesa pana Marcina Kałużnego oraz pani Haliny Rams - wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Sursum Corda.
 
Cieszymy się, że nasza praca została doceniona i możemy pochwalić się tak zaszczytnym tytułem, jakim jest "Miejsce Przyjazne Wolontariuszom".

Mikołajki

 

       Dzięki Naszym Pomocnikom Świętego Mikołaja  dziecięce marzenia Podopiecznych Sióstr Albertynek zostały spełnione!

Dziękujemy Szkolnym Wolontariuszom za okazane wsparcie:)

 

      

Misie Ratownisie

Podsumowanie akcji charytatywnej "Misie Ratownisie"

Dziękujemy za Waszą POMOC!!!

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
Wczoraj34
Wizyt w tym tygodniu142
Wizyt w tym miesiącu22
Łącznie wizyt110040

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu