image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Próbny egzamin dla ósmoklasistów

W dniach od 30 marca do 1 kwietnia o godzinie 9.00 zostaną przeprowadzone próbne egzaminy dla klasy ósmej z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl). Uczniowie będą przesyłali rozwiązania do nauczycieli e-mailem w formie uzupełnionych plików, zdjęć lub skanów.

www.gov.pl/web/zdalnelekcje

2020-03-22

Zawieszenie zajęć przedłużone

Do Wielkanocy przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To nowa decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Prosimy rodziców i uczniów o śledzenie na bieżąco informacji na stronie internetowej szkoły oraz kontakt z nauczycielami poprzez dziennik elektroniczny. Minister Dariusz Piątkowski ogłosił, że od 25 marca nauczyciele i uczniowie mają obowiązek realizacji podstawy programowej.

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobi...
Młodzież zapobiega pożarom Młodzież zapobiega pożarom
     

W tym roku w naszej szkole odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", którego organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Podsarniu. W eliminacjach wzięło udział 39 uczniów z pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Raba Wyżna. Celem turnieju jest rozpowszechnianie wiedzy na temat przepisów przeciwpożarowych oraz podstawowych zasad bezpieczeństwaw na wypadek wybuchu pożaru. Rywalizacja była zacięta i wymagała przeprowadzenia kilku dogrywek.

W grupie uczniów klas I-VI zwyciężył Dominik Baliczek ze Skawy, drugie miejsce zajął Wojciech Żądło z Rokicin Podhalańskich, a trzecie Jakub Jędraszczak z Podsarnia. W tej kategorii wiekowej dzielnie walczyli także nasi pozostali szóstoklasiści: Kacper Dziedzic, Kamila Skiciak oraz Wiktoria Nawara. Rywalizacja młodzieży klas VII-VIII zakończyła się następująco: I miejsce zajął Patryk Żądło z Rokicin Podhalańskich, drugie Hubert Miśkowiec ze Skawy, a trzecie Weronika Majchrzak z Rokicin Podhalańskich. W młodzieżowej grupie wiekowej naszą szkołę reprezentowali: Szymon Szpak, Piotr Nowak, Karol Pilch i Martyna Rapacz.

Koronawirus - to powinieneś wiedzieć!

Ładowanie...

Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Oj...
Dzień Języka Ojczystego Dzień Języka Ojczystego
   

Obchody tego niecodziennego święta przypadającego na dzień 21 lutego przygotowała w naszej szkole pani Justyna Mazurkiewicz. Rozpoczęliśmy je od obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat ojczystego języka. Znalazły się w niej liczne ciekawostki o języku polskim oraz historia ustanowienia Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który dla milionów ludzi na świecie ma szczególne znaczenie. Przypomina, iż dbałość o język ojczysty, znajomość jego zasad to także piękne świadectwo miłości do rodzinnego kraju. Po teoretycznym wprowadzeniu nadszedł czas na praktyczne działania. Rozpoczął je turniej klas IV-VIII pod hasłem "Jak dobrze znasz język polski?". Najpierw wychowankowie rozwiązywali krzyżówkę z przysłowiami, a następnie poprawiali tekst, w którym znalazły się błędy językowe często popełniane przez uczniów. W trzeciej konkurencji turnieju pojawiły się łamańce językowe, w następnej związki frazeologiczne, a w ostatniej quiz wiedzy o języku polskim. Polonistyczne potyczki wygrała klasa VI, drugie miejsce zajęli ósmoklasiści, a trzecie uczniowie klasy siódmej.

"Polszczyzna jest piękna, ponieważ szeleści jak jesienne liście, 
skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, 
ale i tak rozgrzewa nas niczym lato ortografią i interpunkcją!"

Nauka i zabawa z kodami QR

IMG 2348

"Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki"  /G. Doman/

Z okazji walentynek nasi uczniowie mieli okazję zagrać w ulubione planszówki. Po emocjonującej dogrywce mistrzem gier planszowych został Szymon Szpak z klasy VII. Natomiast kilka dni później pani Justyna Mazurkiewicz zaprosiła uczniów klas V-VIII do interaktywnej zabawy - do poszukiwania na terenie szkoły ukrytych kodów QR, pod którymi były zaszyfrowane wypowiedzenia zawierające błędy językowe. Zadaniem wychowanków było odkodowanie informacji dzięki specjalnej aplikacji, a następnie poprawienie błędnych zdań i zapisanie poprawnych odpowiedzi. Większość uczniów szybko odnalazła i zeskanowała kody QR, ale walka o miano "Mistrza języka ojczystego 2020 roku" była zacięta i wymagała wysokiego poziomu umiejętności polonistycznych. Wygrała ją Martyna Rapacz z klasy VIII i to ona otrzymała ten zaszczytny tytuł.

Ortograficzne i czytelnicze potyczki klas I-II

Uczniowie klasy I i II aktywnie uczestniczyli w przygotowanych przez panią Krystynę Brandys i panią Mariolę Cholewę-Żurek „Potyczkach ortograficznych – turnieju klas I-II oraz w „Turnieju czytelniczym”. Podczas ortograficznej rywalizacji uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoje zadania. Zabawy ortograficzne były urozmaicone, miały różnorodną formę. Przyniosły one dzieciom wiele satysfakcji i wspaniałej zabawy. W trakcie turnieju czytelniczego uczniowie rozwiązywali zagadki, odbyli podróż do świata bajek i znanych dzieciom lektur, układali historyjki obrazkowe, opowiadali ich treść. Była to dla uczniów wspaniała przygoda. Za aktywny udział w konkursach uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami i szkolnymi przyborami.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj37
Wczoraj109
Wizyt w tym tygodniu146
Wizyt w tym miesiącu2680
Łącznie wizyt60374

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu