image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Śpiewamy dla mamy!

Dzień Mamy - święto, które przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy oraz to, że każdej z nich  należy się moc uścisków,  tysiąc buziaków i milion bukietów za jej bezwarunkową miłość. Uczniowie naszej szkoły podziękowali swoim kochanym Mamom dnia 28 maja podczas koncertu zorganizowanego w kościele parafialnym w ramach obchodów Tygodnia ze św. Janem Pawłem II. Dzieci pod opieką pani Patrycji i pani Karoliny śpiewem i wierszem wyraziły swoim najdroższym Mamom wdzięczność za codzienny trud, za troskę i opiekę. 

 "W moim bukiecie majowe kwiatki
zakwitły właśnie na ten Dzień Matki.
Małe wiązanki kokardką związane.
Niech żyją sto lat mamy kochane!"

 

Karolina Pawlak

Wiosenne Igrzyska - Zakrzów 2023

Zakrzów-Igrzysk...
Zakrzów-Igrzyska Zakrzów-Igrzyska
18 maja w 103. rocznicę urodzin Karola Wojtyły uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pojechali wraz z opiekunkami do Ośrodka Wczasowo - Rekolekcyjnego w Zakrzowie, by wesprzeć krakowski Caritas w organizacji Wiosennych Igrzysk Sportowych dla osób z niepełnosprawnością. W wydarzeniu wzięło udział ponad trzysta osób, a  bohaterowie igrzysk przyjechali z różnych miejsc i ośrodków, między innymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej czy DPS-ów. Wszyscy z wielkim sercem stanęli do rywalizacji o medale. Konkurencje były dość nietypowe, ale dostarczyły wielu emocji. Z podziwem patrzyliśmy na zaangażowanie drużyn biorących udział w igrzyskach oraz ich radość ze wspólnej zabawy.

Cieszymy się, że mogliśmy być współuczestnikami tej pięknej imprezy. Pomoc w jej organizacji była dla wszystkich naszych wolontariuszy zaszczytem i ogromną przyjemnością. 

Wolontariat w szkole - Szkoła Podstawowa nr 31 im. UNICEF w Opolu

                                                                                                      Justyna Mazurkiewicz

Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

Można się uczyć szybko oraz skutecznie pod warunkiem, że będziemy zaangażowani, skupieni i konsekwentni w swoim działaniu. Najlepiej znależć sposób, by nauka była nie tylko efektywna, ale i przyjemna. I właśnie o takich o metodach gwarantujących skuteczne uczenie się dowiedzieli się uczniowie klas IV-VIII podczas warsztatów prowadzonych przez zaproszonego do szkoły terapeutę i pedagoga.  Podczas spotkania nasz gość przekonywał, że łatwiej zapamiętać informacje, które są interesujące, poznawane na początku i na końcu czy wywołujące skojarzenia. Zachęcał, by podczas nauki wizualizować, tworzyć powiązania oraz mapy myśli.

Miejmy nadzieję, że te cenne wskazówki pozwolą naszym uczniom nie tylko owocnie uczyć się i zdobywać wiedzę, ale także czerpać z tego wiele radości.

                                                                                                     Justyna Mazurkiewicz

6 sposobów uczenia się, które powinien znać każdy (uczeń) – TRENING  SKUTECZNEGO UCZENIA SIĘ

Witaj Maj! Trzeci Maj, u Polaków błogi raj!

Witaj maj, trze...
Witaj maj, trzeci maj... Witaj maj, trzeci maj...

04 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca  rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji z dnia 3 maja 1791 roku. Uczniowie klasy siódmej i ósmej pod kierunkiem pana Adama Karbowskiego przypomnieli historię i główne założenia Konstytucji oraz zasługi jej twórców.  Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do  pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżywania  dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

Karolina Pawlak

Kto czyta książki, żyje podwójnie!

Kto czyta książ...
Kto czyta książki, żyje podwójnie! Kto czyta książki, żyje podwójnie!
Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w turnieju czytelniczym, który zorganizowała dla nich pani Justyna Mazurkiewicz. Jego celem było propagowanie czytelnictwa, przypomnienie poznanych bohaterów literackich oraz bogacenie czynnego słownictwa. Rywalizacja czytelnicza składała się z ośmiu różnorodnych konkurecji. Uczniowie pracowali z frazeologizmami i przysłowiami, poprawiali błędnie zapisane tytuły, rozwiązywali zagadki. Polonistka przygotowała również dla nich ćwiczenia słownikowe oraz sprawdziła znajomość lektur. 

Tegoroczny turniej czytelniczy, którego przebieg był bardzo wyrównany, wygrała drużyna Janka Chowańca w składzie: Patrycja Rapacz, Patrycja Harkabuz, Kamil Lenart, Kornelia Śmiech. Miejmy nadzieję, że uczniowie dużo nauczyli się w trakcie tej czytelniczej zabawy i chętniej będą sięgali po książkę, którą Kornel Makuszyński porównał do "mędrca łagodnego i pełnego słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem".

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) – Szkoła Podstawowa  Nr 33 im. Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie

                                                                                                           Justyna Mazurkiewicz

Cykl spotkań z rodzicami

Każde dziecko jest dumne ze swoich rodziców, dlatego trafnym  pomysłem okazał się cykl spotkań z rodzicami. Dzięki takim spotkaniom dzieci wzbogacają wiedzę, dowiadują się wielu ciekawych rzeczy.  Uczniowie z radością oczekują takich spotkań. 
Na pierwsze spotkanie odpowiedział tata Martynki i Kacpra, który jest funkcjonariuszem policji. Starszy aspirant Marcin Stanaszek przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz właściwego zachowania podczas zabaw na przerwach. Dzieci mogły również z bliska zobaczyć samochód policyjny. 
Na nasze zaproszenie odpowiedział pan Artur Lenart, tata Dawida, ucznia kl. 1. Na zajęciach, które zorganizował dla dzieci klas młodszych, uczniowie mieli okazję zrobić karmnik dla ptaków. Pan Artur przygotował dla dzieci materiały i narzędzia. Przy jego pomocy dzieci mogły spróbować swoich sił w zawodzie stolarza.
 
Ogromną niespodziankę sprawiła nam mama Agatki i Andrzeja, pani Barbara Stasica. Na spotkanie przyprowadziła swoich czworonożnych podopiecznych. Pani Basia zaprezentowała w ciekawy sposób jak należy opiekować się swoimi zwierzątkami. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania, ponieważ nauczyły się aportować psa. 
Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i pracę włożoną w przygotowanie prezentacji. Dzięki takim spotkaniom dzieci mają możliwość z bliska poznać zawody wykonywane przez swoich rodziców.
Cykl spotkań z rodzicami zamierzamy kontynuować. Czekamy również na propozycje ze strony rodziców.
 
Krystyna Brandys

Dzień Dobra

Dzień Dobra
Dzień Dobra Dzień Dobra

Dzień Dobra to radosne świętowanie niedzieli Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji w całej Polsce organizowane były pikniki, koncerty, kiermasze czy rozgrywki sportowe. Patronat nad tym niecodziennym wydarzeniem objął Caritas.  Jego krakowska koordynatorka - siostra Albertynka Teresa Pawlak  - zaszczyciła nas swoją obecnością i wzięła udział w szkolnych obchodach Dnia Dobra, zachęcając jednocześnie do aktywnego pomagania potrzebującym. 

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowały dla klas starszych sportową Sztafetę Dobra, wolontariusze SKW nakręcili film "Bo DOBRA jest więcej", a uczniowie klas I-III narysowali plakaty prezentujące działania na rzecz drugiego człowieka. Na szkolnym korytarzu pojawiło się również drzewko dobrych słów, na którym zawisły zielone listki z miłymi zwrotami niosącymi bardzo pozytywny przekaz.

Siostra Teresa nagrodziła wszystkich licznymi upominkami z logo Dnia Dobra i charytatywnej organizacji Caritas: pięknymi koszulkami, kubkami, odblaskami, smyczami i słodkościami, dziękując wszystkim za wspólne świętowanie oraz wyrażając nadzieję, że dobre uczynki zostaną z nami na co dzień.

                                                                                                           Justyna Mazurkiewicz


Zjazd szkół imienia Marii i Lecha Kaczyńskich

W dniach 19-22 kwietnia uczniowie klasy siódmej wraz z panią Dyrektor, panią Ewą i panią Karoliną wzięli udział w pierwszym zjeździe szkół noszących imię Marii i Lecha Kaczyńskich, który odbył się w Chełchach w gminie Ełk.

Zjazd Szkół im....
Zjazd Szkół im. Marii i Lecha Kaczyńskich Zjazd Szkół im. Marii i Lecha Kaczyńskich
Uczestnicy wyruszyli wczesnym rankiem 19 kwietnia, odwiedzając po drodze stolicę Polski, gdzie mogli zobaczyć Pałac Kultury i Nauki. Kolejnym przystankiem w podróży była Łomża, a dokładniej Stary Rynek w tej pięknej miejscowości. Uczniowie mogli obejrzeć w Hali Kultury przygotowaną wystawę prac z okazji Światowego Dnia Autyzmu. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu wszyscy udali się nad jezioro znajdujące się przy samym punkcie noclegowym.
 
 
Zjazd Szkół im....
Zjazd Szkół im. Marii i Lecha Kaczyńskich 2 Zjazd Szkół im. Marii i Lecha Kaczyńskich 2
W czwartek 20 kwietnia  w Szkole Podstawowej im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego w Chełchach obchodzono 83 rocznicę zbrodni katyńskiej. W tej uroczystości wzięli udział senator RP Małgorzata Kopiczko, a także miejscowi samorządowcy oraz delegacje szkół i przedszkola należących do Stowarzyszenia Szkół im. Marii i Lecha Kaczyńskich z całej Polski. 
Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem poświęconym ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej znajdującym się przy szkole. Po części oficjalnej wszyscy udali się do szkoły, aby obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów z tamtejszej szkoły. W dalszej części uroczystości odbyły się prezentacje wszystkich przybyłych szkół. Uczniowie klasy siódmej godnie reprezentowali naszą szkołę, przedstawiając najważniejsze wydarzenia z życia społeczności szkolnej, a także zaprezentowali film będący spacerem po naszej szkole, który sami przygotowali na to wydarzenie.  Następnie uczestnicy udali się do Urzędu Gminy Ełk, gdzie w sali konferencyjnej im. Marii i Lecha Kaczyńskich zjedli przygotowany obiad. Po powrocie do ośrodka w Malinówce na uczniów czekał specjalny bus będący mobilnym muzeum, w którym znajdowały się pamiątki po pobycie  św. Jana Pawła II na Mazurach. Następnie wychowankowie odbyli wirtualny spacer po okolicy, dzięki specjalnym okularom VR 360. Na zakończenie dnia uczniowie i nauczyciele wzięli udział w ognisku integracyjnym.

Zjazd Szkół im....
Zjazd Szkół im. Marii i Lecha Kaczyńskich 2 Zjazd Szkół im. Marii i Lecha Kaczyńskich 2
W ostatnim dniu pobytu atrakcjom nie było końca. Z samego rana wszyscy wyruszyli do Augustowa, skąd statkiem „Serwy” uczestnicy popłynęli do Studzienicznej, gdzie zobaczyli Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej,  a później Kościół św. Marii Magdaleny w Mikaszówce. Kolejnym punktem wycieczki było historyczne wydarzenie, czyli zasadzenie alei Lipowej im. św. Jana Pawła II. Łącznie posadzono ponad 80 sadzonek lip. Po tak ciężkiej pracy, dzięki gościnności Nadleśnictwa Płaska, wszyscy udali się na pyszny obiad. Następnie uczestnicy wycieczki  wyruszyli do miejscowości Wigry, aby zobaczyć  Pokamedulski Klasztor.  Po powrocie do ośrodka na sali konferencyjnej odbyło się podsumowanie Pierwszego Zjazdu Szkół im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Uczniowie i ich opiekunowie otrzymali prezenty od Nadleśniczego  oraz pana Dyrektora na pamiątkę tego pobytu.
Do Podsarnia nasi wycieczkowicze wrócili w sobotę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.
  
Dziękujemy z całego serca organizatorom za tak wspaniałe przyjęcie, za możliwość spotkania i zobaczenia wielu pięknych miejsc. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie rodziny szkół im. Marii i Lecha Kaczyńskich.
 
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
Wczoraj34
Wizyt w tym tygodniu142
Wizyt w tym miesiącu22
Łącznie wizyt110040

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu