image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

V Dzień Patrona

V Dzień Patrona
V Dzień Patrona V Dzień Patrona
   

Stał się dziś wspaniałą okazją, by przypomnieć sylwetki naszych patronów oraz powspominać uroczystość nadania imienia  oraz poświęcenia sztandaru szkoły w dniu 15 grudnia 2011r. Ten szczególny dzień przeżyliśmy w podniosłej, patriotycznej atmosferze, pamiętając, że dla naszych patronów najważniejsza była Ojczyzna. Recytowaliśmy piękne wiersze o Polsce oraz śpiewaliśmy o niej piosenki. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o Marii i Lechu Kaczyńskim.  Rozwiązywaliśmy zagadki o Polsce, prezentowaliśmy strój galowy z patriotycznymi ozdobami. Ponadto dowiedzieliśmy się, co młodszy i starszy uczeń powinien wiedzieć o swojej Ojczyźnie. Na zakończenie uczniowie klas IV-VI wzięli udział w turnieju Poloniada, który wygrali piątoklasiści. Trzeba przyznać, iż każda klasa zaangażowała się w obchody Dnia Patrona i wspaniale wywiązała się z przydzielonych zadań. Wspólne świętowanie uświadomiło nam, że "Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii".

A pamięć o nich trwa...

VI rocznica kat...
VI rocznica katastrofy smoleńskiej VI rocznica katastrofy smoleńskiej

      W VI rocznicę katastrofy smoleńskiej, w której tragiczną śmierć ponieśli nasi patroni - Maria i Lech Kaczyńscy, przypomnieliśmy tamte dramatyczne wydarzenia, po czym minutą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich ofiar. Przed tablicą pamięci z ziemią katyńską i smoleńską, która znajduje się w naszym parafialnym kościele, złożyliśmy biało - czerwone kwiaty i zapaliliśmy znicze. Oddaliśmy hołd Parze Prezydenckiej oraz wszystkim tym, którzy 10 kwietnia 2010 roku byli w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

IV Dzień Patrona

Obchody Dnia Pa...
Obchody Dnia Patrona Obchody Dnia Patrona
      

15 grudnia w czwartą rocznicę nadania naszej szkole imienia odbyły się obchody Dnia Patrona. Ich mottem stały się słowa prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego: "Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii...". Uroczystość rozpoczęła prezentacja multimedialna przypominająca sylwetki Marii i Lecha Kaczyńskich oraz pamiętny dzień poświęcenia sztandaru. Następnie uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali pieśni patriotyczne, historię polskich symboli narodowych, ojczyste tradycje oraz krajobrazy, sylwetki wielkich Polaków, a nawet pokaz mody i makijażu patriotycznego, wyrażając tym samym swoją miłość do ojczyzny. Na koniec rozstrzygnięto II edycję quizu "Kocham Cię, Polsko!". Zdecydowane zwycięstwo odnieśli  w nim szóstoklasiści. Dzień Patrona upłynął nam w radosnej atmosferze. W szkole przez cały dzień panował podniosły nastrój, który podkreślały dekoracje oraz nasze galowe i biało-czerwone stroje.

Pieta Smoleńska

Pieta Smoleńska
Pieta Smoleńska Pieta Smoleńska
   

14 listopada w Krakowie poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z delegacją uczniów,  nauczycieli oraz rodziców wziął udział w uroczystości odsłonięcia "Piety Smoleńskiej" poświęconej pamięci ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. W tło płaskorzeźby zostały wpisane dwie daty oraz miejsca: Katyń 1940 i Smoleńsk 2010. Przed poświęceniem "Piety Smoleńskiej" w Sanktuarium św. Jana Pawła II odbyła się msza święta, w której uczestniczyliśmy wraz z  członkami Rodzin Katyńskich oraz najbliższymi ofiar katastrofy smoleńskiej. Honorowy patronat nad tym podniosłym wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

III Dzień Patrona

Dzień Patrona
Dzień Patrona Dzień Patrona
      Dzień Patrona zgromadził wszystkich uczniów na szkolnym korytarzu, gdzie mieliśy okazję zobaczyć prezentację multimedialną o życiu i działalności Marii i Lecha Kaczyńskich. Po wspólnym odśpiewaniu piosenki "Kocham Cię, Polsko" klasy IV-VI wzięły udział w quizie sprawdzająym znajomość sylwetek naszych patronów. Wygrała go klasa V, II miejsce zajęła VI klasa, a na trzecim miejscu upasowali się czwartoklasiści. Trzeba przyznać, że wiedza uczniów była imponująca. Po zakończeniu rywalizacji wychowankowie obejrzeli wystawę książek poświęconą pamięci Pary Prezydenckiej.

Obchody V rocznicy katastrofy smoleńskiej

Obchody V Roczn...
Obchody V Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej Obchody V Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej
      Uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą w piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej przygotowali akademię poświęconą pamięci patronów szkoły Marii i Lecha Kaczyńskich oraz pozostałych członków delegacji udającej się do Katynia.
Podczas uroczystości został odśpiewany hymn szkoły, przypomniano wydarzenia sprzed pieciu lat, przygotowano wystawę książek i publikacji na temat patronów. Następnie uczniowie oraz nauczyciele przemaszerowali ze sztandarem do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Jana Pawła II, aby zapalić znicz pod tablicą upamiętniającą wydarzenia z 10 kwietnia 2010r. i oddać hołd patronom naszej szkoły.

Trzecia rocznica nadania imienia szkole

Rocznica śmierc...
Rocznica śmierci naszych Patronów Rocznica śmierci naszych Patronów
     15 grudnia obchodziliśmy trzecią rocznicę poświęcenia sztandaru oraz nadania imienia naszej szkole. Z uwagą oglądaliśmy przygotowaną przez panią Justynę Mazurkiewicz prezentację multimedialną, która przypomniała nam ciągle żywe w naszej pamięci chwile. Wspólnie obejrzeliśmy czas przygotowań do tej niezwykle podniosłej uroczystości, zdjęcia z uroczystej mszy świętej oraz akademii. Wysłuchaliśmy także fragmentów przemówienia Marty Kaczyńskiej oraz współpracowników Lecha Kaczyńskiego. Od pamiętnego grudnia 2011 roku nosimy zaszczytne miano uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu. W dalszym ciągu poznajemy sylwetki naszych patronów, gromadzimy pozycje książkowe na ich temat. Większośc z nich otrzymaliśmy w darze od pani Jolanty Kani.

II Dzień Patrona

Dzień Patrona
Dzień Patrona Dzień Patrona
     18 czerwca w naszej szkole obchodzono Dzień Patrona. Tegoroczna uroczystość przebiegała pod hasłem "Ojczyzna jest tutaj innej nie szukaj". Najmłodsi uczniowie z tej okazji recytowali wiersze o treści patriotycznej. Zorganizowana była także wystawka prac plastycznych, stanowiących ilustracje do prezentowanych utworów. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego pokazały też swoje umiejętności taneczne, m.in. w "Krakowiaku". Były śpiewane piękne pieśni, zaś prezentacja multimedialna przybliżyła wszystkim życie oraz działalność Marii i Lecha Kaczyńskich. Na koniec uczennice klas IV – VI zaprezentowały swoją wiedzę o patronach i wystąpiły w międzyklasowej rozgrywce quizowej. Dzień Patrona upłynął wszystkim w miłej atmosferze.   

Licznik odwiedzin

Dzisiaj31
Wczoraj32
Wizyt w tym tygodniu31
Wizyt w tym miesiącu503
Łącznie wizyt39053

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu