Program Wsparcia Edukacji
Grant 3.0
Laboratoria przyszłości
Uzdolnieni przyrodniczo - matematycznie
Od listopada 2019 do czerwca 2020 r. w naszej gminie trwał projekt dla szkół podstawowych z Podsarnia, Harkabuza, Bielanki i Raby Wyżnej, który skupił tych najzdolniejszych uczniów z naszych szkół. Raz w miesiącu uczniowie uczestniczyli w zajęciach rozwijających wiedzę i poszerzających horyzonty z chemii, biologii, matematyki i fizyki. W ramach projektu uczniowie mieli wyjechać na wyższe uczelnie w Krakowie, a tam uczestniczyć w pokazach prowadzonych przez studentów.
Nowa Era Komputera
- Utworzono: poniedziałek, 01, październik 2018 15:13

Zdrowe i mądre odżywianie
Klasa piąta podsumowała realizację projektu z matematyki poświęconego zdrowemu i mądremu odżywianiu. Uczniowie wraz z panią Basią przekonywali nas do właściwych nawyków żywieniowych, które istotnie wpływają na jakość naszego życia i zdrowia. Na początku obejrzeliśmy film, a później prezentację multimedialną poświęconą składnikom odżywczym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Następnie o ważnej roli pożywnego śniadania przekonywała nas Zuzia, prezentując piramidę zdrowego odżywiania. Dzieci rozwiązywały również rebusy i krzyżówki sprawdzające znajomość tematu. Dobre odpowiedzi nie pozostały bez nagrody, na uczniów czekały zdrowe przekąski przygotowane samodzielnie przez piątoklasistów. Na stole królowały: jabłkowe chipsy, owsiane ciasteczka, owocowe szaszłyki, czekoladowo-bananowe jeżyki i kolorowe kanapki.
Nowa edycja konkursu Od grosika do złotówki
Uczniowie klasy II naszej szkoły rozpoczynają przygodę z Grosikiem, realizując program „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”. Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji ekonomicznej najmłodszych. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych ryzyk. A celami programu są:
- nabycie umiejętności zachowań w sytuacjach podwyższonego ryzyka i niebezpieczeństw,
- nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach: zarabiania, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
- nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.
Edukujemy - Pomagamy
Nasza szkoła przystapiła do II edycji konkursu "Edukujemy-Pomagamy" w kategorii Pomagamy jak Szlachetne Pszczółki. Poprzez Szkolny Program zbiórki baterii wspieramy Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Podopieczni stowarzyszenia otrzymują wsparcie rzeczowe. Podsumowanie konkursu nastąpi w maju 2017 r. i wtedy zostaną wyłonione szkoły, które zebrały największą masę baterii w przeliczniu na jednego ucznia.Uczniowie naszej szkoły w tym celu wykonali pojemniki zachęcające do zbiórki baterii. Celem ich wykonania jest międzyklasowa rywalizacja i wyłonienie najbardziej pracowitych i szlachetnych Pszczółek.
21 czerwca 2016 r. rozstrzygnęliśmy szkolny konkurs na największą ilość zebranych baterii. Klasa szósta okazała się zwycięską. Zebrała 1,69 kg zużytych baterii co daje 188g w przeliczeniu na jedną osobę.
Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do mobilizacji oraz wygranej już w przyszłym roku szkolnym.
Więcej artykułów…
Strona 1 z 2
- Start
- poprz.
- 1
- 2
- nast.
- Zakończenie