image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Uzdolnieni przyrodniczo - matematycznie

 

Uzdolnieni przy...
Uzdolnieni przyrodniczo - matematycznie Uzdolnieni przyrodniczo - matematycznie
 

Od listopada 2019 do czerwca 2020 r. w naszej gminie będzie trwał projekt dla szkół podstawowych z Podsarnia, Harkabuza, Bielanki i Raby Wyżnej, który skupia tych najzdolniejszych uczniów z naszych szkół. Raz w miesiącu uczniowie uczestniczą w zajęciach rozwijających wiedzę i poszerzających horyzonty z chemii, biologii, matematyki i fizyki. W ramach projektu uczniowie wyjadą na wyższe uczelnie w Krakowie i będą tam uczestniczyć w pokazach prowadzonych przez studentów.

Nowa Era Komputera

nekWójt Gminy Raba Wyżna ogłasza nabór uczestników szkolenia w ramach projektu pod nazwą ”Nowa era komputera - poprawa umiejętności korzystania z Internetu, e-usług przez mieszkańców Gminy Raba Wyżna”. W ramach projektu, zostaną zorganizowane bezpłatne szkolenia dla 264 mieszkańców Gminy Raba Wyżna, którzy ukończyli 25 rok życia.
Zajęcia prowadzone będą w dwunastosobowych grupach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Po ich zakończeniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający rozwój kompetencji z zakresu wybranego bloku tematycznego.
Regulamin i materiały rekrutacyjne dostępne będą na stronie internetowej Gminy Raba Wyżna (www.rabawyzna.pl) oraz szkół podstawowych w Rokicinach Podhalańskich (www.sprokiciny.rabawyzna.pl) oraz w Podsarniu (www.sppodsarnie.pl).
Dodatkowo w miejscach użyteczności publicznej: w szkołach, ośrodkach zdrowia, sklepach, tablicach ogłoszeń będą rozwieszane plakaty z ogłoszeniem naborów. Pierwszy kurs planowany jest w już w październiku. Szkolenia odbywać się będą w Szkole Podstawowej im. Bronisława Czecha w Rokicinach Podhalańskich oraz w Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu.
Projekt będzie realizowany od II połowy października 2018r. do lutego 2019r.

Zdrowe i mądre odżywianie

Zdrowe i mądre ...
Zdrowe i mądre odżywianie Zdrowe i mądre odżywianie
Klasa piąta podsumowała realizację projektu z matematyki poświęconego zdrowemu i mądremu odżywianiu. Uczniowie wraz z panią Basią przekonywali nas do właściwych nawyków żywieniowych, które istotnie wpływają na jakość naszego życia i zdrowia. Na początku obejrzeliśmy film, a później prezentację multimedialną poświęconą składnikom odżywczym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Następnie o ważnej roli pożywnego śniadania przekonywała nas Zuzia, prezentując piramidę zdrowego odżywiania. Dzieci rozwiązywały również rebusy i krzyżówki sprawdzające znajomość tematu. Dobre odpowiedzi nie pozostały bez nagrody, na uczniów czekały zdrowe przekąski przygotowane samodzielnie przez piątoklasistów. Na stole królowały: jabłkowe chipsy, owsiane ciasteczka, owocowe szaszłyki, czekoladowo-bananowe jeżyki i kolorowe kanapki. 

Nowa edycja konkursu Od grosika do złotówki


Uczniowie klasy II naszej szkoły rozpoczynają przygodę z Grosikiem, realizując program „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”. Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji ekonomicznej najmłodszych. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych ryzyk. A celami programu są:
- nabycie umiejętności zachowań w sytuacjach podwyższonego ryzyka i niebezpieczeństw, 
- nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach: zarabiania, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
-
nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Edukujemy - Pomagamy

Pomagamy jak Sz...
Pomagamy jak Szlachetne Pszczółki Pomagamy jak Szlachetne Pszczółki
Nasza szkoła przystapiła do II edycji konkursu "Edukujemy-Pomagamy" w kategorii Pomagamy jak Szlachetne Pszczółki. Poprzez Szkolny Program zbiórki baterii wspieramy Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Podopieczni stowarzyszenia otrzymują wsparcie rzeczowe. Podsumowanie konkursu nastąpi w maju 2017 r. i wtedy zostaną wyłonione szkoły, które zebrały największą masę baterii w przeliczniu na jednego ucznia.

Uczniowie naszej szkoły w tym celu wykonali pojemniki zachęcające do zbiórki baterii. Celem ich wykonania jest  międzyklasowa rywalizacja i wyłonienie najbardziej pracowitych i szlachetnych Pszczółek.

21 czerwca 2016 r. rozstrzygnęliśmy szkolny konkurs na największą ilość zebranych baterii. Klasa szósta okazała się zwycięską. Zebrała 1,69 kg zużytych baterii co daje 188g w przeliczeniu na jedną osobę.

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do mobilizacji oraz wygranej już w przyszłym roku szkolnym.

Projekt "Już pływam"

juzplywam

     Projekt ten realizowany jest przez Województwo w formie pomocy finansowej gminie. Ma na celu mądre i aktywne  zagospodarowanie czasu wolnego młodych Małopolan po zakończeniu zajęć lekcyjnych, daje każdemu uczniowi szkoły podstawowej szansę zdobycia umiejętności pływackich, będąc równocześnie wsparciem finansowym dla małopolskich gmin, które chcą organizować naukę pływania dla swoich dzieci.

     Od 15 marca 2017r. nasi uczniowie klasy trzeciej rozpoczęli naukę pływania. Zdobywają oni umiejętność pływania pod fachową opieką instruktorów. Jest to dla nich czas wspaniałej zabawy. Podczas nauki pływania dzieci wspólnie bawią się, ćwiczą, pokonują strach przed wodą, zdrowo i pożytecznie spędzają swój czas. Każdy mały sukces daje dzieciom dużo zadowolenia.

W ramach realizacji projektu „Już pływam” uczniowie zrealizują 16 godzin nauki pływania.Rezultatem będzie nabycie umiejętności pływania i pokonanie strachu przed wodą.

...Od grosika do złotówki

 

odgrosikadozlotowki

Program „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” adresowany jest do uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji ekonomicznej najmłodszych. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu:

  • nabycie umiejętności zachowań w sytuacjach podwyższonego ryzyka i niebezpieczeństw, 
  • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach: zarabiania, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Pilotaż sukcesem zmian

 

pore       Od dnia 1 października 2014 r. rozpoczęliśmy kolejny etap realizacji powiatowego projektu wdrożeniowego pn. „Pilotaż sukcesem zmian”, Priorytet III „Wysoka jakość systemu oświaty”, Działanie „Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 jest współfinansowane z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – doskonalenie nauczycieli.
      Po zdiagnozowaniu potrzeb i określeniu priorytetów rozwojowych 90 szkół i 3 powiatu nowotarskiego, 11 Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji (SORE) opracowało kolejne 93 Roczne Plany Wspomagania (RPW), a 4 koordynatorów sieci współpracy samokształcenia – kolejne 4 Roczne Plany Pracy Sieci.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj24
Wczoraj46
Wizyt w tym tygodniu70
Wizyt w tym miesiącu717
Łącznie wizyt92451

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu