image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Program Wsparcia Edukacji

 

Ładowanie...
Ładowanie...

Uzdolnieni przyrodniczo - matematycznie

 

Uzdolnieni przy...
Uzdolnieni przyrodniczo - matematycznie Uzdolnieni przyrodniczo - matematycznie
 

Od listopada 2019 do czerwca 2020 r. w naszej gminie trwał projekt dla szkół podstawowych z Podsarnia, Harkabuza, Bielanki i Raby Wyżnej, który skupił tych najzdolniejszych uczniów z naszych szkół. Raz w miesiącu uczniowie uczestniczyli w zajęciach rozwijających wiedzę i poszerzających horyzonty z chemii, biologii, matematyki i fizyki. W ramach projektu uczniowie mieli wyjechać na wyższe uczelnie w Krakowie, a tam uczestniczyć w pokazach prowadzonych przez studentów.

Nowa Era Komputera

nekWójt Gminy Raba Wyżna ogłasza nabór uczestników szkolenia w ramach projektu pod nazwą ”Nowa era komputera - poprawa umiejętności korzystania z Internetu, e-usług przez mieszkańców Gminy Raba Wyżna”. W ramach projektu, zostaną zorganizowane bezpłatne szkolenia dla 264 mieszkańców Gminy Raba Wyżna, którzy ukończyli 25 rok życia.
Zajęcia prowadzone będą w dwunastosobowych grupach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Po ich zakończeniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający rozwój kompetencji z zakresu wybranego bloku tematycznego.
Regulamin i materiały rekrutacyjne dostępne będą na stronie internetowej Gminy Raba Wyżna (www.rabawyzna.pl) oraz szkół podstawowych w Rokicinach Podhalańskich (www.sprokiciny.rabawyzna.pl) oraz w Podsarniu (www.sppodsarnie.pl).
Dodatkowo w miejscach użyteczności publicznej: w szkołach, ośrodkach zdrowia, sklepach, tablicach ogłoszeń będą rozwieszane plakaty z ogłoszeniem naborów. Pierwszy kurs planowany jest w już w październiku. Szkolenia odbywać się będą w Szkole Podstawowej im. Bronisława Czecha w Rokicinach Podhalańskich oraz w Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu.
Projekt będzie realizowany od II połowy października 2018r. do lutego 2019r.

Zdrowe i mądre odżywianie

Zdrowe i mądre ...
Zdrowe i mądre odżywianie Zdrowe i mądre odżywianie
Klasa piąta podsumowała realizację projektu z matematyki poświęconego zdrowemu i mądremu odżywianiu. Uczniowie wraz z panią Basią przekonywali nas do właściwych nawyków żywieniowych, które istotnie wpływają na jakość naszego życia i zdrowia. Na początku obejrzeliśmy film, a później prezentację multimedialną poświęconą składnikom odżywczym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Następnie o ważnej roli pożywnego śniadania przekonywała nas Zuzia, prezentując piramidę zdrowego odżywiania. Dzieci rozwiązywały również rebusy i krzyżówki sprawdzające znajomość tematu. Dobre odpowiedzi nie pozostały bez nagrody, na uczniów czekały zdrowe przekąski przygotowane samodzielnie przez piątoklasistów. Na stole królowały: jabłkowe chipsy, owsiane ciasteczka, owocowe szaszłyki, czekoladowo-bananowe jeżyki i kolorowe kanapki. 

Nowa edycja konkursu Od grosika do złotówki


Uczniowie klasy II naszej szkoły rozpoczynają przygodę z Grosikiem, realizując program „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”. Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji ekonomicznej najmłodszych. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych ryzyk. A celami programu są:
- nabycie umiejętności zachowań w sytuacjach podwyższonego ryzyka i niebezpieczeństw, 
- nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach: zarabiania, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
-
nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Edukujemy - Pomagamy

Pomagamy jak Sz...
Pomagamy jak Szlachetne Pszczółki Pomagamy jak Szlachetne Pszczółki
Nasza szkoła przystapiła do II edycji konkursu "Edukujemy-Pomagamy" w kategorii Pomagamy jak Szlachetne Pszczółki. Poprzez Szkolny Program zbiórki baterii wspieramy Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Podopieczni stowarzyszenia otrzymują wsparcie rzeczowe. Podsumowanie konkursu nastąpi w maju 2017 r. i wtedy zostaną wyłonione szkoły, które zebrały największą masę baterii w przeliczniu na jednego ucznia.

Uczniowie naszej szkoły w tym celu wykonali pojemniki zachęcające do zbiórki baterii. Celem ich wykonania jest  międzyklasowa rywalizacja i wyłonienie najbardziej pracowitych i szlachetnych Pszczółek.

21 czerwca 2016 r. rozstrzygnęliśmy szkolny konkurs na największą ilość zebranych baterii. Klasa szósta okazała się zwycięską. Zebrała 1,69 kg zużytych baterii co daje 188g w przeliczeniu na jedną osobę.

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do mobilizacji oraz wygranej już w przyszłym roku szkolnym.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wczoraj34
Wizyt w tym tygodniu141
Wizyt w tym miesiącu21
Łącznie wizyt110039

Odwiedza nas 208 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu