image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Życie i zdrowie najważniejsze!

Życie i zdrowie...
Życie i zdrowie najważniejsze! Życie i zdrowie najważniejsze!

W ostatnich dniach mieliśmy kilka ważnych spotkań o tematyce prozdrowotnej. Najpierw naszą szkołę odwiedzili członkowie stowarzyszenia Malta Służba Medyczna, którzy szkolili naszych uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci bardzo wytrwale ćwiczyły pod okiem wolontariuszy, wykazując się dobrą znajomością tematu. Kilka dni później gościliśmy przedstawicieli KRUS-u, którzy przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa na wsi pod hasłem "Maszyna pracuje, a dziecko obserwuje". Miały one na celu ostrzec uczniów przed zagrożeniami, jakie stwarza praca na wsi. Nasi goście zachęcili również uczniów do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na wsi". Piękne prace plastyczne na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych wykonało dwanaścioro uczniów. Są to: Aleksander Adamczewski, Daria Chowaniec, Bartłomiej Kapuściak, Kaja Kapuściak, Kamil Lenart, Jan Chowaniec, Kornelia Śmiech, Kacper Dziedzic, Zuzanna Śmiech, Karolina Warciak, Magdalena Bosak oraz Martyna Kowalska.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj103
Wczoraj77
Wizyt w tym tygodniu103
Wizyt w tym miesiącu1276
Łącznie wizyt57310

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu