image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

PARK MINIATUR W INWAŁDZIE

Wycieczka do In...
Wycieczka do Inwałdu Wycieczka do Inwałdu

Dnia 4 czerwca 2019 r. uczniowie klas I-IV wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę do Parku Miniatur, który znajduje się w Inwałdzie. Zgromadzone w jednym miejscu zminiaturyzowane zabytki świata były dla dzieci wielką atrakcją.
W ciągu kilku godzin uczniowie odbyli podróż po Stanach Zjednoczonych, Europie, Egipcie, Polsce, Azji. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać najsłynniejsze cuda architektoniczne świata: Colloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa, Biały Dom, Bazylikę św, Piotra, Bramę Brandenburską, Wawel, Ratusz w Zamościu, Zamek Krzyżacki w Malborku, Ratusz w Poznaniu, Sukiennice, Giewont, miniaturę morza i wiele innych cudów wykonanych w skali 1:25.
Bardzo dużo emocji wzbudziła wśród uczniów wizyta w kinie 5D, które znajduje się na teranie Parku Miniatur. Seans prezentował wyprawę do podziemnej kopalni pełnej niespodzianek.
Poza zabytkami podziwialiśmy piękne kompozycje roślinne. Bawiliśmy się też w Zielonym Labiryncie, gdzie pokonywaliśmy skomplikowany system korytarzy zbudowanych z żywopłotu, aby dotrzeć do celu. Były też zabawy w Lunaparku i na placu zabaw. Chętni uczniowie mieli możliwość strzelania z luku do wyznaczonego celu.
Dzień pełen wrażeń i atrakcji minął nam bardzo szybko. Pogoda dopisywała, a patrząc na roześmiane buzie dzieci, humory również.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj33
Wczoraj37
Wizyt w tym tygodniu227
Wizyt w tym miesiącu419
Łącznie wizyt65334

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu