image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Życzliwy jest szczęśliwy!

Życzliwy czyli ...
Życzliwy czyli  Szczęśliwy! Życzliwy czyli  Szczęśliwy!
W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości, który przypada właśnie 21 listopada. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.
W Dniu Życzliwości ubraliśmy się na żółto lub z żółtym akcentem, gdyż kolor ten kojarzy się z uśmiechem, ciepłem i życzliwością. Na korytarzu zostały przygotowane gazetki tematyczne oraz pozytywne zrywki dla naszych wychowanków.  Nasi młodsi uczniowie pisali sobie nawzajem miłe słowa, opowiadali o tym, co spotkało ich życzliwego w minionych dniach, a także wykonywali piękne naklejki. Na schodach zostały wypisane różne propozycje tego, jak możemy okazywać serdeczność. Ze szkolnego radiowęzła mogliśmy usłyszeć piosenkę zadedykowaną z okazji dzisiejszego wydarzenia. Na zakończenie świętowania odbyła się sesja zdjęciowa w specjalnej foto-budce.
 
Od dawna wiadomo przecież, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, zawsze do nas wraca. W naszej codzienności kierujmy się sentencją: „Dobre słowa i drobne uczynki nie kosztują dużo, a czynią wiele dobrego”. Promujmy zatem życzliwość nie tylko od święta i zarażajmy nią innych.
 
Karolina Pawlak

Licznik odwiedzin

Dzisiaj6
Wczoraj56
Wizyt w tym tygodniu185
Wizyt w tym miesiącu1599
Łącznie wizyt115294

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu