image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Babcia i Dziadek - rodzinny skarb!

Dzień Babci i D...
Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka

Niewyczerpane pokłady miłości i wyrozumiałości, cierpliwość, przytulanie, pocieszanie, obiadki, zabawy, spacery... można by w nieskończoność wymieniać, jak wiele zawdzięczają wnuczęta swoim Dziadkom. Jakże im za to wszystko podziękować? Z pewnością najlepszą okazją jest uroczystość Dnia Babci i Dziadka, która w naszej szkole odbyła się tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych. W jej trakcie wnuczęta dały z siebie wszystko, by wierszem i śpiewem wyrazić wdzięczność ukochanej Babuni i drogiemu Dziadziusiowi za to, co dla nich robią na co dzień.

Akademię rozpoczął występ przedszkolaków, którzy zaprezentowali swoje wokalne umiejętności, przygrywając samodzielnie na instrumentach. Zaraz po nich weszły na scenę dzieci z klas I-III, zachwycając zebranych brawurowym odegraniem przedstawienia pod tytułem "Zielony Kapturek". Kolejnym punktem programu była wspaniale zagrana inscenizacja "Jak dziadek z babcią się poznali" zaprezentowana przez uczniów klas starszych. Wszystkie występy okraszone śpiewem, tańcem i humorem skradły serca zacnych gości, o czym świadczyły radosne uśmiechy oraz gromkie brawa, które nasi mali i duzi aktorzy otrzymali na koniec akademii. A kiedy wnuczęta wręczały Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty, nie mogło zabraknąć czułych gestów i pełnych miłości spojrzeń.

Zanim wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, ksiądz proboszcz Leszek Uroda wręczył na zakończenie pierwszego półrocza ufundowane przez siebie stypendia "Per aspera ad astra". Otrzymali je: Kacper Śmiech z klasy IV, piątoklasistka Kaja Kapuściak oraz uczennice klasy VII Klaudia Bielak oraz Maja Rapacz.

To był dzień pełen emocji oraz pięknych wzruszeń. Szczęśliwi i dumni Dziadkowie z pewnością na długo zapamiętają chwile spędzone w naszej szkole.

"...I co, i co , że trochę nam urośli,
że nie są dzieciakami, że ważni z nich dorośli.
I co, i co, to ważne że są z nami,
niech żyją długi czas i zawsze lubią nas..."

                                                        Justyna Mazurkiewicz 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj43
Wczoraj85
Wizyt w tym tygodniu302
Wizyt w tym miesiącu656
Łącznie wizyt128257

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu