image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Dzień Języka Ojczystego 2023

Dzień Języka Ojczystego to międzynarodowe święto, którego celem jest promocja ojczystego języka oraz uświadamianie społeczeństwu, jak ważne jest poprawne posługiwanie się nim w codziennym życiu. W naszej szkole zadbała o to pani Justyna Mazurkiewicz, która z tej okazji przygotowała obchody tego święta. Uczniowie klas IV-VIII poznali ciekawostki o języku polskim oraz wzięli udział w turnieju o tytuł "Mistrza polskiej mowy".

W polonistycznej rywalizacji nie zabrakło zadań sprawdzających poprawność ortograficzną i językową, znajomość polskich przysłów oraz frazeologizmów, młodzieżowego żargonu czy łamańców językowych. Walka była zacięta i dostarczyła wielu emocji, a najważniejsze jest to, że turniej dał uczniom możliwość powtórzenia i utrwalenia poprawnych form językowych. Pani polonistka ma nadzieję, że już od tej pory będzie widziała w zeszytach prawidłowo zapisane wyrazy, takie jak: wziąć, poszedłem, włączać czy 1 września. A oto wyniki konkursu:

Kacper Śmiech - Mistrz polskiej mowy w klasie IV
Filip Łaciak - Mistrz polskiej mowy w klasie V
Klaudia Bielak - Mistrz polskiej mowy w klasie VII
Zuzanna Chowaniec - Mistrz polskiej mowy w klasie VIII

Gratulujemy zwycięzcom i życzmy sobie,
by każdy dzień był świętem ojczystego języka!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - Szkoła Podstawowa nr 15 im.  Stefana Żeromskiego

                                                                                        Justyna Mazurkiewicz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj25
Wczoraj44
Wizyt w tym tygodniu25
Wizyt w tym miesiącu970
Łącznie wizyt134041

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu